Počty delegátů na Konferenci ŠSČR 2019
MČR seniorů se bude hrát v Rychnově nad Kněžnou
5. ledna 2011 0:10Michal Hrabal
České šachové Vánoce
Ve dnech 26.12.2010 - 2.1.2011 proběhl v Litomyšli pod rukou velezkušeného organizátora Jardy Fuksíka další ročník tradičního vánočního turnaje. Na start se sjelo 98 borců z různých koutů Evropy. Nasazenou jedničkou byl hráč Agentury 64/Polabin IM David Kaňovský. Turnaj se mu příliš nevyvedl a tak obsadil až pro něj nelichotivé 5. místo...není holt každý den posvícení. Velmi dobře naopak turnaj zvládl další velezkušený borec IM Jan Bernášek, který svým soupeřům povolil za celý turnaj jen 3 remízy a po zásluze obsadil samostatné 1. místo.

Z hráčů našeho kraje dopadl nejlépe IM Ríša Biolek ml., který obsadil 3. místo a jako jeden z mála hráčů neokusil hořkost porážky. Za skvělou reprezentaci zaslouží pořádný dík.

Největším a také nejpříjemnějším překvapením celého turnaje byla mladá talentovaná hráčka z Orlové, Karolína Olšarová, která skončila na 4. místě a jako bonus splnila také normu WGM. Z hráčů A64 se v první desítce umístil také jeden z největších mládežnických talentů FM Jarda Bureš, který také neprohrál za turnaj ani jednou. Jak je vidět, tak v našem kraji rostou samí solidně hrající a těžko průstřelní hráči (alespoň teda někteří).

Na 8. místě skončil mladý talentovaný hráč Jirka Navrátil z Uničova, který hrál celý turnaj velmi agresivně a obětoval figury na všechny strany. Jeho tlaku v posledním kole neodolal ani zkušený slovenský IM Marián Kantorík. Jirka navíc skončil jako první v kategorii do 16-ti let a k tomu ještě vyhrál kategorii hráčů do ELO 2000. Nezbývá než doufat, že mu podobná aktivní hra a skvělá forma vydrží i nadále.

Letos se, tak jak v loni, v Litomyšli odehrál turnaj v mimořádně příjemné a přátelské atmosféře. Přes Silvestra proběhl novoroční šachový blicák, který ovšem velmi dobře charakterizoval celý turnaj. Spíše než o dravou hru na výhru za každou cenu šlo především o to užít si spoustu zábavy s přáteli, ať už za šachovnicí nebo mimo ni. Nezbývá než pogratulovat organizátorům ke skvěle odvedené práci... Jardo tys to zase dokázal!!!

Další informace najdete buď na stránce turnaje nebo třeba v článku na nss.cz.